Strona główna 26-04-2019 
Menu
 Strona główna
 Newsy, artykuły
 Katalog instrumentów
 Katalog firm
 Inne strony
 Imprezy, konferencje
 Bibliografia
 Ogłoszenia
 Forum
 Dział plików
 Napisz do nas
 Galerie zdjęć

Logowanie
login

hasło

Zapamiętaj mnie
Zapomniałeś hasło?

Najczęściej czytane
Sokkia SET 5F
Nikon DTM 310
Wstępniak
Sokkia seria SET x30R (630R/530R/330R)
Sokkia SDL 30

Użytkownicy online
Brak użytkowników online

Przeglądarka
Dodaj do ulubionych
Ustaw jako startową

Statystyka
Czas: 02:43
Użytkownicy: 4079
Odsłony: 6214227
Newsy: 55
Odnośniki: 2

  Forum
  Geodezja, GIS
        Na każdy temat 
              ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z dnia 21 grudnia 2004 r.)

Skocz do:

Na każdy temat NOWY temat/ogłoszenie - Lista wątków - Szukaj w forum
  Subskrybuj ten wątek
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z dnia 21 grudnia 2004 r.)
 Autor  Wiadomość
geobiuro
 ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z dnia 21 grudnia 2004 r.) 23 sty 2005 13:43 
Szanowni Koledzy Geodeci
pozwolą, że na tej stronie poruszę temat RRM z dnia 07-12-2004, poproszę zabranie głosu i podzielenie się swymi uwagami przemyśleniami na niniejszy temat.

RRM daje pierwszeństwo Księgą Wieczystym przed Katastrem Nieruchomości §6.2.
Jak należy postępować w przypadku niezgodności w powierzchni, działki dzielonej pomiędzy KW a KN gdy w KW poza informacją w Dziale I o położeniu i powierzchni działki brak innych informacji i dokumentów, a w Dziale II jest wymieniony właściciel. KN zawiera dane liczbowe dotyczące przebiegu granic. Co korygujemy wykazem synchronizującym KW czy KN. Wpisy do KW dokonuje się na podstawie danych z KN. Co uznajemy za rozbieżność? Co należy rozumieć pod określeniem, §6.1,1 oraz innych dokumentów określających stan prawny nieruchomości, ?

Czy uprawnione jest rozumowanie, gdy niema zastosowania §6.3 W przypadku braku dokumentów, o których mowa w ust. 1 pakt 1, granice nieruchomości podlegającej podziałowi przyjmuje się na podstawie danych, o których mowa w ust. 1 pakt 2. nie wysyłamy zawiadomień §6.4, czy należy w tej sytuacji sporządzać protokół graniczny a jeżeli tak to tylko z podpisem geodety prowadzącego podział nieruchomości.

Kiedy podział działki zatwierdzony prawomocną decyzją powinien zostać ujawniony w KN i jaka jest jeszcze rola geodety w tej sprawie? Gdy operat z podziału został przyjęty do zasobu §5.2. Operat podziału nieruchomości, o którym mowa w ust. 1, podlega przyjęciu do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego przed wydaniem decyzji zatwierdzającej podział nieruchomości


Z poważaniem
AM

 
  profil
odpowiedz: nowa wiadomość w tym wątku cytuj

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 grudnia 2004 r. w sprawie sposobu i trybu dokonywania podziałów nieruchomości (Dz. U. z dnia 21 grudnia 2004 r.)

<< Start < Poprzednia 1 Następna > Ostatnia >>
Wyniki 1 - 1 z 1


Powered by LoudMouth v3.0

 
: Strona główna :: Newsy, artykuły :: Katalog instrumentów :: Katalog firm :: Inne strony :: Imprezy, konferencje :: Bibliografia :: Ogłoszenia :: Forum :: Dział plików :: Napisz do nas :: Galerie zdjęć :